за нас - Aquark stepless DC INVERTER базен топлинска пумпа Производител Базен греење решение

Се фокусира на истражување топлинска пумпа е & D и производството

Aquark е професионална производител на инверторот базен топлинска пумпа во Гуангдонг, Кина. Таа е основана од страна на експертски тим со 20 години професионално искуство пумпа за топлина.

Силен R & D

Индустриски дизајн на енергија

Aquark има една група на страстни индустриски дизајнери. Тие го почитуваат на пазарот и клиентите и да се создаде неверојатни г-дин тишината плоча дизајн. Тие ќе го задржи создавање на повеќе популарни дизајни за најдобро корисничко искуство.

Индустриски дизајн на енергија - Aquark stepless DC целосни Инвертер базен топлинска пумпа за греење решение
Инженер тимот - Aquark stepless DC целосни Инвертер базен топлинска пумпа за греење решение

инженер тим

Јачина на јадрото на Aquark е R & D тим, кои се сопственици на водечка технологија за контрола на инверторот систем, како и базен топлинска пумпа систем технологија. Секој инженер е полн со идеи да се пробие на традиционалната технологија на базен топлински пумпи, нуди сосема нов решенија за нашите глобални партнери.

Меѓународниот стандард лабораторија

Aquark has its own professional international standard laboratory which is capable for testing R32/ R410A gas pool heat pump.

Меѓународниот стандард лабораторија - Aquark stepless DC целосни Инвертер базен топлинска пумпа за греење решение

Строга квалитет на производството

Aquark has built up a comprehensive quality control system in the whole production process. Both R32 and R410A gas production are now available. Every pool heat pump from Aquark is strictly produced and tested to ensure the top quality & reliability in long-term cycle under ISO9001. Welcome to wholesale pool heaters from Aquark.

За Aquark stepless DC INVERTER базен топлинска пумпа Фабрика - Aquark

 

Aquark Сила

Патент дизајн

As a top pool heat pump manufacturer, Aquark culture is always encouraging the creative innovation and keeps offering brand new solution to our global partners. Our R&D team developed the 1st patented slab design inverter and unique airstream pool heat pump in industry.

R32 / R410A производствена линија

R32 and R410A production line are both available. Every pool heat pump from Aquark is strictly produced and tested to ensure the top quality & reliability in long-term cycle under ISO9001.

Инверпад технологија

Aquark is a technology innovator. InverPad technology is developed by Aquark, which is the most silent& energy saving inverter pool heating solution.