Г-дин Еко-DC INVERTER челик базен топлинска пумпа

Главни карактеристики:

  • Стабилна DC Инверторни
  • обвивка галванизиран челик
  • Дизајниран за 0 ℃ работа
  • R32 / R410A гас
  • контрола Wifi APP
  • EEV технологија
  • Автоматско одмрзнување со пресврт циклус
  • Извртени титаниум разменувач на топлина
  • мека стартер

детали за производот

Параметар на производот

основни сили

Економски DC INVERTER

Со сопствени развиена DC • Инвертер технологија и квалитетни компоненти Aquark, г-дин Еко е многу стабилна DC инвертер базен топлинска пумпа со конкурентна цена. Таа има прецизна контрола на температурата со промена на греење капацитет. Кога температурата базен се доближуваат до зададена вредност, тоа се загрева на базени во помала брзина која нуди поголема ефикасност (COP) и потивко работење.

Г-дин Еко-DC INVERTER челик базен топлинска пумпа

COP до 11

(Air27 ℃ / Water27 ℃ / Humidity80%)
Г-дин Еко ќе се прилагоди на греење капацитет во однос на температурата на базен. Кога водење на 20% -25% на брзината, да го достигне највисокиот COP11. Со ниска брзина филозофија, г-дин Еко е двојно заштеда на енергија од вклучување / исклучување пумпа за топлина.

COP до 11 - г-дин Еко - DC INVERTER базен топлинска пумпа

Нормално тивко работење

Благодарение на стабилна DC систем за контрола на инверторот г-дин Еко, DC инвертер компресор и променлива брзина на вентилаторот, г-дин Еко работи многу тивко кој ќе ви овозможи комфорно греење средина.

Нормално тивко работење - Г-дин Еко-DC INVERTER челик базен топлинска пумпа

Паметни контрола WiFi (опционално)

Со паметни контрола на APP, можете да проверите или контрола на вашиот г-дин Еко насекаде.

Паметни контрола WiFi (опционално) - Г-дин Еко-DC INVERTER челик базен топлинска пумпа

главни карактеристики

R32 / R410A гас
г-дин Еко може да се примени со R32 или R410A гас.
EEV технологија
10 пати поголема флексибилност да се приспособат на проток на гас и да се зголеми COP до 20%.
Извртени титаниум разменувач на топлина
за 40% поголема ефикасност од нормално титаниум разменувач на топлина.
Широк напон
само-прилагодување за да се вклопи во нестабилна напојување, затоа напон опсег може да биде 180 ~ 260V.
мека стартер
Почеток од 0 засилувачи на номиналната засилувачи постојано. Не се брза во куќата систем на електрична енергија.
Топол гас одмрзнување
Со Saginomiya 4-начин вентил за брзо и ефикасно до уништување.
Parameters of Mr. Eco
модел EPNC07 EPNC09 EPNC13 EPNC16 EPNC20 EPNC24
ПЕРФОРМАНСИ Состојба: Има 27 ° C / вода 27 ° C / влажно. 80%
Капацитет на греење (kW) 7.0 9.0 13,0 16,0 20.2 24.2
COP Опсег 10.1~6 10.5~6.2 10.8~6.3 10.7~6.2 10.8~6.2 10.8~6.3
Просечна полицаец на 50% Брзина 8.8 9 9.2 9.1 9.1 9.2
ПЕРФОРМАНСИ Состојба: Има 15 ° C / вода 26 ° C / влажно. 70%
Капацитет на греење (kW) 5.0 6.5 9.0 11,0 14.0 16,0
COP Опсег 6.3~4.3 6.5 ~ 4.2 6.2~4.5 6.6 ~ 4.3 6.5 ~ 4.2 6.6~4.5
Просечна полицаец на 50% Брзина 5.9 6.1 6 6.1 6.1 6.2
ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Волумен Препорачува базен (m 3 ) * 15 ~ 30 20 ~ 45 35 ~ 65 40 ~ 75 50 ~ 90 60 ~ 110
Работна температура на воздухот ( 0~ 43
Разменувач на топлина Извртени Титаниум разменувач на топлина
Напојување 230V / 1 Ph / 50Hz
Номинална влезна моќност (kW) 0.23~1.16 0.28~1.55 0.41~2.01 0.50~2.56 0.60~3.26 0.72~3.81
Влезна моќност на 50% Брзина (kW) 0.42 0.53 0.75 0.9 1.15 1.29
Номинална влезна струја (А) 1.0~5.06 1.21~6.73 1.76~8.70 2.17~11.12 2.61~14.16 3.13~16.56
Максимална влезна струја (А) 6.5 8 12,5 17 19,5 20
Кабел за напојување ( mm² ) 3 х 1,5 3 × 2,5 3 × 2,5 3 × 4 3 × 6 3 × 6
Ниво на звук на 1м dB (A) 39,8 51,2 ~ 41,6 53,5 ~ 43,9 54,0 ~ 46,2 57,3 ~ 46,3 58,1 ~ 46,9 58,7 ~
Ниво на звук од 50% брзина 1м dB (A) 43,8 46,8 49,5 49,7 50,6 51,1
Звук ниво на 10 милиони dB (A) 19,8 31,2 ~ 21,6 33,5 ~ 23,9 ~ 34 26.2 ~ 37.3 26.3 ~ 38.1 26,9 38,7 ~
Препорачува воден флукс (m³ / h) 2 ~ 4 3 ~ 5 4 ~ 6 6 ~ 8 7 ~ 10 10 ~ 12
Поврзување на водата (мм) 50
R32 gas weight (g) 400 550 900 1000 1100 /
Нето димензија LxWxH (мм) 744*359*648 864*359*648 864*359*648 954*359*648 954*359*748 954*429*755
Net Weight    (kg) 42 47 49 60 68
Qty per 20’FT / 40′HQ    (sets) 114/252 102/216 102/216 90/198 60/198
забелешки:
* Податоците погоре е само за референца. За конкретни податоци, Ве молиме да се однесува на плочата со името на уредот.
* Препорачува волумен базен се однесува на приватен базен со изотермичен покритие, од април до септември.
Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво