Г-дин Smart-stepless DC INVERTER базен топлинска пумпа

Главни карактеристики:

 • Stepless DC INVERTER
 • Круг на допир контролер
 • обвивка анти-'рѓа ABS
 • Надолу до -5 ℃ работа
 • R32 / R410A гас
 • контрола Wifi APP
 • EEV технологија
 • Автоматско одмрзнување со пресврт циклус
 • Извртени титаниум разменувач на топлина
 • мека стартер

детали за производот

Параметар на производот

основни сили

Steplss DC INVERTER

Г-дин Smart донесува stepless инвертер компресор, stepless систем за контрола на инвертер и brushless фан мотор. Од страна на паметни конверзија на брзината компресор, брзината на вентилаторот на моторот и на притисокот, г-дин Smart може да обезбеди неверојатна заштеда на енергија и тивко работење.

Г-дин Smart-stepless DC INVERTER базен топлинска пумпа

До 13 пати на созревање

Кога се одржува температура базен во повеќето базен сезона, г-дин Smart работи при мала брзина што доведува до најдобри перформанси за заштеда на енергија и супер тивок базен средина. Цајканот е до 13. Тоа е двојно повеќе за заштеда на енергија од вклучување / исклучување пумпа за топлина.

До 13 пати созревање - Aquark г-дин Smart DC INVERTER базен топлинска пумпа

удобност тишина

Благодарение на технологијата Inverquark, stepless DC инвертер компресор и brushless DC вентилатор мотор, г-дин Smart работи многу тивко која ви обезбедува удобен греење средина.

Удобност тишина - Aquark г-дин Smart DC INVERTER базен топлинска пумпа

Мек старт и широка примена напон

Со stepless DC инвертер компресор, г-дин Smart започнува од 0 засилувачи на номиналната засилувачи полека и постепено. Нема штрајк на системот за куќа електрична енергија. И со своите паметни конверзија, г-дин Smart може да се примени во широк спектар на напон кој е 180V ~ 260V.

Мек старт и широка примена на напон - Aquark г-дин Smart DC INVERTER базен топлинска пумпа

главни карактеристики

R32 / R410A гас
Mr.Smart може да се примени со R32 или R410A гас.
EEV технологија
10 пати поголема флексибилност да се приспособат на проток на гас и да се зголеми COP до 20%.
Извртени титаниум разменувач на топлина
за 40% поголема ефикасност од нормално титаниум разменувач на топлина.
Паметни контрола WiFi (опционално)
Со контрола АПП, можете да проверите и контрола на вашиот г-дин. Smart насекаде.
Топол гас одмрзнување
Со Saginomiya 4-начин вентил за брзо и ефикасно до уништување.
-5 ℃ ~ 43 ℃
Дизајниран за одредување на воздухот -5 ℃ операција.
Parameters of Mr. Smart
модел STNC70 STNC90 STNC130 STNC160 STNC200 STNC240
ПЕРФОРМАНСИ Состојба: Има 27 ° C / вода 27 ° C / влажно. 80%
Капацитет на греење (kW) 7.0 9.0 13,0 16,0 20.2 24.2
COP Опсег 13~6.3 13.2~6.4 13.5~6.5 13.5~6.4 13.5~6.3 13.8~6.5
Просечна полицаец на 50% Брзина 9 9.6 9.8 9.5 9.6 9.6
ПЕРФОРМАНСИ Состојба: Има 15 ° C / вода 26 ° C / влажно. 70%
Капацитет на греење (kW) 5.0 6.5 9.0 11,0 14.0 16,0
COP Опсег 6.8~4.6 6.9~4.5 7~4.7 7~4.5 7~4.5 7.2~4.8
Просечна полицаец на 50% Брзина 6.3 6.3 6.4 6.2 6.2 6.4
ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Волумен Препорачува базен (m 3 ) * 15 ~ 30 20 ~ 45 35 ~ 65 40 ~ 75 50 ~ 90 60 ~ 110
Работна температура на воздухот ( ) -5 ~ 43
Разменувач на топлина Извртени Титаниум разменувач на топлина
Напојување 230V 1Ph
Номинална влезна моќност (kW) 0.20~1.09 0.26~1.44 0.34~1.91 0.44~2.44 0.56~3.11 0.60~3.33
Влезна моќност на 50% Брзина (kW) 0.4 0.52 0.7 0.89 1.13 1.25
Номинална влезна струја (А) 0.85~4.73 1.13~6.28 1.50~8.33 1.91~10.63 2.43~13.53 2.61~14.49
Максимална влезна струја (А) 6.5 8 12,5 17 19,5 /
Power cord (mm²) 3 х 1,5 3 × 2,5 3 × 2,5 3 × 4 3 x 6 /
Ниво на звук на 1м dB (A) 37,8 49,2 ~ 39,6 51,5 ~ 41,9 52,0 ~ 44,2 55,3 ~ 44.3 ~ 56.1 44,9 56,7 ~
Ниво на звук од 50% брзина 1м dB (A) 41,8 44,8 47,5 47,7 48,6 49,1
Звук ниво на 10 милиони dB (A) 17,8 29,2 ~ 19,6 31,5 ~ 21,9 ~ 32 24.2 ~ 35.3 24,3 36,1 ~ 24,9 36,7 ~
Препорачува воден флукс (m³ / h) 2 ~ 4 3 ~ 5 4 ~ 6 6 ~ 8 7 ~ 10 10 ~ 12
Поврзување на водата (мм) 50
R32 gas weight (g) 400 550 900 1000 1100 /
Нето димензија LxWxH (мм) 872*349*654 872*349*654 872*349*654 962*349*654 962*349*754 961*420*758
Net Weight    (kg) 43 47 49 60 68
Qty per 20’FT / 40′HQ    (sets) 102/216 102/216 102/216 90/198 60/198
забелешки:
* Податоците погоре е само за референца. За конкретни податоци, Ве молиме да се однесува на плочата со името на уредот.
* Препорачува волумен базен се однесува на приватен базен со изотермичен покритие, од април до септември.
Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце