Z. Eco-DC Inverter ABS Pool Heat Pump

Karakteristikat kryesore:

 • Qëndrueshme Inverter DC
 • Anti-ndryshk ABS zorrë
 • Designed për 0 ℃ operacion
 • gaz R32 / R410A
 • kontrollit wifi APP
 • teknologji EEV
 • Shkrirje automatike nga ndryshim të ciklit
 • Twisted titan ngrohjes exchanger
 • motorino butë

Detail Product

Parametri i produktit

Përparësitë kryesore

Inverter ekonomike DC

Me DC Inverter teknologjisë dhe cilësisë së përbërësve të vet-zhvilluar Aquark, z Eco është shumë e qëndrueshme DC inverter pishinë pompë ngrohje me kosto konkurruese. Ajo ka kontrollin e saktë të temperaturës duke ndryshuar kapacitetin e ngrohjes. Kur temperatura pishinë është duke u mbyllur në setpoint, ajo nxehet pellgjet me shpejtësi më të ulët që ofron efikasitet më të lartë (COP) dhe funksionimin e qetë.

Z. Eco - DC Inverter Pool Heat Pump - ABS 01

COP deri në 11

(Air27 ℃ / Water27 ℃ / Humidity80%)
Mr. Eco do të rregullojë Kapaciteti i ngrohjes në bazë të temperaturës pishinë. Kur drejtimin në 20% -25% me shpejtësi, ajo arrin COP11 më të lartë. Me filozofinë drejtimin e ulët me shpejtësi, Z. Eco është kursim të dyfishtë të energjisë se On / Off pompë ngrohje.

Z. Eco - DC Inverter Pool Heat Pump - ABS 02

operacioni i heshtur

Në sajë të DC sistemit të qëndrueshëm zotit Eco-së kontrollit inverter, DC kompresor inverter dhe të ndryshueshme ventilatorit shpejtësi, z Eco shkon shumë në heshtje e cila do t'ju ofrojë një ambient të rehatshëm ngrohje.

Z. Eco - DC Inverter Pool Heat Pump - ABS 03

Smart Control WIFI (Optional)

Me kontrollin Smart App, ju mund të kontrolloni ose të kontrollojë z Eko tuaj kudo.

Z. Eco - DC Inverter Pool Heat Pump - ABS 04

Karakteristikat kryesore

gaz R32 / R410A
zoti Eco mund të aplikohet me R32 ose gaz R410A.
teknologji EEV
10 herë fleksibilitet për të rregulluar rrjedhjen e gazit dhe për të rritur COP deri në 20%.
Twisted titan ngrohjes exchanger
efikasitet 40% më e lartë se normale exchanger ngrohjes titan.
Tension Wide
Vetë-rregullimi të përshtaten në furnizimin me energji elektrike të paqëndrueshme, prandaj varg tensionit mund të jetë 180 ~ 260V.
motorino butë
Nis nga 0 Amps të vlerësuarat Amps mënyrë të qëndrueshme. Nuk ka nxitojnë për të strehuar sistemit të energjisë elektrike.
Hot me gaz shkrirjes
Me Saginomiya 4-rruga valvula për shpyllëzuar të shpejtë dhe efikase.
Parameters of Mr. Eco
model EPNC07 EPNC09 EPNC13 EPNC16 EPNC20 EPNC24
REZULTATEVE GJENDJA: Air 27 ° C / Uji 27 ° C / lagësht. 80%
Kapaciteti i ngrohjes (kW) 7.0 9.0 13.0 16.0 20.2 24.2
COP Gama 10.1~6 10.5~6.2 10.8~6.3 10.7~6.2 10.8~6.2 10.8~6.3
COP mesatarisht në 50% Speed 8.8 9 9.2 9.1 9.1 9.2
REZULTATEVE GJENDJA: Air 15 ° C / Uji 26 ° C / lagësht. 70%
Kapaciteti i ngrohjes (kW) 5.0 6.5 9.0 11.0 14.0 16.0
COP Gama 6.3~4.3 6.5 ~ 4.2 6.2~4.5 6.6 ~ 4.3 6.5 ~ 4.2 6.6~4.5
COP mesatarisht në 50% Speed 5.9 6.1 6 6.1 6.1 6.2
SPECIFIKIMET TEKNIKE
Volum pellg këshilloi (m 3 ) * 15 ~ 30 20 ~ 45 35 ~ 65 40 ~ 75 50 ~ 90 60 ~ 110
Vepron temperatura e ajrit ( 0~ 43
exchanger ngrohjes Shkëmbyesi i nxehtësisë së Titaniumit të përdredhur
furnizimi me energji elektrike 230V / 1 Ph / 50Hz
fuqia vlerësuar e hyrjes (kW) 0.23~1.16 0.28~1.55 0.41~2.01 0.50~2.56 0.60~3.26 0.72~3.81
fuqi të dhëna në 50% Speed ​​(kW) 0.42 0.53 0.75 0.9 1.15 1.29
Vlerësuar hyrje aktual (A) 1.0~5.06 1.21~6.73 1.76~8.70 2.17~11.12 2.61~14.16 3.13~16.56
Maksimale të dhëna aktual (A) 6.5 8 12.5 17 19.5 20
Kordoni elektrik ( mm² ) 3 x 1,5 3 x 2,5 3 x 2,5 3 x 4 3 x 6 3 x 6
Niveli Sound në 1m dB (A) 39.8 ~ 51.2 41.6 ~ 53.5 43.9 ~ 54.0 46.2 ~ 57.3 46.3 ~ 58.1 46.9 ~ 58.7
Niveli Sound nga 50% shpejtësi 1m dB (A) 43.8 46.8 49.5 49.7 50.6 51.1
nivelit të zërit në 10m dB (A) 19.8 ~ 31.2 21.6 ~ 33.5 23.9 ~ 34 26.2 ~ 37.3 26.3 ~ 38.1 26.9 ~ 38.7
Këshilloi fluksi ujit (m³ / h) 2 ~ 4 3 deri në 5 4 ~ 6 6 ~ 8 7 ~ 10 10 ~ 12
Hyrja e ujit (mm) 50
R32 gas weight (g) 400 550 900 1000 1100 /
Dimensioni neto LxWxH (mm) 872*349*654 872*349*654 872*349*654 962*349*654 962*349*754 961*420*758
Net Weight    (kg) 43 47 49 60 68
Qty per 20’FT / 40′HQ    (sets) 102/216 102/216 102/216 90/198 60/198
Vërejtje:
* Të dhënat e mësipërme është për referencë vetëm. Për të dhëna të veçanta, ju lutem referojuni në etiketën në njësi.
* këshilluar vëllimi pishinë vlen për një pishinë private me mbulesë izotermal, nga prilli deri në shtator.
  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car