Z. Smart-Stepless DC Inverter Pool Heat Pump

Karakteristikat kryesore:

 • Inverter DC i pandryshuar
 • Round touch kontrollues
 • Anti-ndryshk ABS zorrë
 • Poshtë -5 ℃ operacionit
 • gaz R32 / R410A
 • kontrollit wifi APP
 • teknologji EEV
 • Shkrirje automatike nga ndryshim të ciklit
 • Twisted titan ngrohjes exchanger
 • motorino butë

Detail Product

Parametri i produktit

Përparësitë kryesore

Steplss DC Inverter

Z. zgjuar miraton stepless kompresor inverter, stepless sistemit të kontrollit inverter dhe motor tifoz brushless. Me konvertimin zgjuar e shpejtësisë kompresor, shpejtësia motor tifoz dhe presionit të sistemit, z zgjuar mund të sigurojë të kursimit të energjisë të mahnitshme dhe të performancës heshtur.

Z. Smart-Stepless DC Inverter Pool Heat Pump

Deri në 13 herë shpagim

Kur të ruajtur temperaturën pishinë në shumicën e sezonit pishinë, z zgjuar po kalon me shpejtësi të ulët e cila çon në të mirë punën e kursimit të energjisë dhe të mjedisit super heshtur pishinë. COP është deri në 13. Është e kursimit të energjisë dyfishtë se On / Off pompë ngrohje.

Deri në 13 herë shpagim - Aquark Z. zgjuar DC inverter Pool Heat Pump

Comfort heshtja

Në sajë të teknologjisë Inverquark, stepless DC kompresor inverter dhe DC motor tifoz brushless, z zgjuar shkon shumë të qetë e cila ju ofron një ambient të rehatshëm ngrohje.

Comfort heshtja - Aquark Z. zgjuar DC Inverter Pool Heat Pump

Fillimi Soft & aplikim të gjerë tension

Me stepless kompresor inverter DC, Z. zgjuar fillon nga 0 Amps të vlerësuarat Amps ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme. Nuk ka grevë në sistemin e energjisë elektrike shtëpi. Dhe me konvertimin e saj të zgjuar, zoti zgjuar mund të aplikohet për një gamë të gjerë të tensionit që është 180V ~ 260V.

Fillimi Soft & aplikim të gjerë tension - Aquark Z. zgjuar DC Inverter Pool Heat Pump

Karakteristikat kryesore

gaz R32 / R410A
Mr.Smart mund të aplikohet me R32 ose gaz R410A.
teknologji EEV
10 herë fleksibilitet për të rregulluar rrjedhjen e gazit dhe për të rritur COP deri në 20%.
Twisted titan ngrohjes exchanger
efikasitet 40% më e lartë se normale exchanger ngrohjes titan.
Smart Control WIFI (Optional)
Me kontrollin e app, ju mund të kontrolloni ose të kontrollojë mr tuaj. Zgjuar kudo.
Hot me gaz shkrirjes
Me Saginomiya 4-rruga valvula për shpyllëzuar të shpejtë dhe efikase.
-5 ℃ ~ 43 ℃
Designed për poshtë në Air -5 ℃ operacion.
Parameters of Mr. Smart
model STNC70 STNC90 STNC130 STNC160 STNC200 STNC240
REZULTATEVE GJENDJA: Air 27 ° C / Uji 27 ° C / lagësht. 80%
Kapaciteti i ngrohjes (kW) 7.0 9.0 13.0 16.0 20.2 24.2
COP Gama 13~6.3 13.2~6.4 13.5~6.5 13.5~6.4 13.5~6.3 13.8~6.5
COP mesatarisht në 50% Speed 9 9.6 9.8 9.5 9.6 9.6
REZULTATEVE GJENDJA: Air 15 ° C / Uji 26 ° C / lagësht. 70%
Kapaciteti i ngrohjes (kW) 5.0 6.5 9.0 11.0 14.0 16.0
COP Gama 6.8~4.6 6.9~4.5 7~4.7 7~4.5 7~4.5 7.2~4.8
COP mesatarisht në 50% Speed 6.3 6.3 6.4 6.2 6.2 6.4
SPECIFIKIMET TEKNIKE
Volum pellg këshilloi (m 3 ) * 15 ~ 30 20 ~ 45 35 ~ 65 40 ~ 75 50 ~ 90 60 ~ 110
Vepron temperatura e ajrit ( ) -5 ~ 43
exchanger ngrohjes Shkëmbyesi i nxehtësisë së Titaniumit të përdredhur
furnizimi me energji elektrike 230V 1PH
fuqia vlerësuar e hyrjes (kW) 0.20~1.09 0.26~1.44 0.34~1.91 0.44~2.44 0.56~3.11 0.60~3.33
fuqi të dhëna në 50% Speed ​​(kW) 0.4 0.52 0.7 0.89 1.13 1.25
Vlerësuar hyrje aktual (A) 0.85~4.73 1.13~6.28 1.50~8.33 1.91~10.63 2.43~13.53 2.61~14.49
Maksimale të dhëna aktual (A) 6.5 8 12.5 17 19.5 /
Power cord (mm²) 3 x 1,5 3 x 2,5 3 x 2,5 3 x 4 3 x 6 /
Niveli Sound në 1m dB (A) 37.8 ~ 49.2 39.6 ~ 51.5 41.9 ~ 52.0 44.2 ~ 55.3 44.3 ~ 56.1 44.9 ~ 56.7
Niveli Sound nga 50% shpejtësi 1m dB (A) 41.8 44.8 47.5 47.7 48.6 49.1
nivelit të zërit në 10m dB (A) 17.8 ~ 29.2 19.6 ~ 31.5 21.9 ~ 32 24.2 ~ 35.3 24.3 ~ 36.1 24.9 ~ 36.7
Këshilloi fluksi ujit (m³ / h) 2 ~ 4 3 deri në 5 4 ~ 6 6 ~ 8 7 ~ 10 10 ~ 12
Hyrja e ujit (mm) 50
R32 gas weight (g) 400 550 900 1000 1100 /
Dimensioni neto LxWxH (mm) 872*349*654 872*349*654 872*349*654 962*349*654 962*349*754 961*420*758
Net Weight    (kg) 43 47 49 60 68
Qty per 20’FT / 40′HQ    (sets) 102/216 102/216 102/216 90/198 60/198
Vërejtje:
* Të dhënat e mësipërme është për referencë vetëm. Për të dhëna të veçanta, ju lutem referojuni në etiketën në njësi.
* këshilluar vëllimi pishinë vlen për një pishinë private me mbulesë izotermal, nga prilli deri në shtator.
Enquiry TANI
 • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën