Lajme

 • Aquark Released First Video to Show Factory Strength

  Aquark Released First Video to Show Factory Strength

  We are delighted to announce that we just released an official video of our factory in Foshan. It is the first time to display our factory strength to the pool industry, covering every process from R&D, incoming inspection, production to packing. Strict Quality Control System Ensures the High...
  Lexo më shumë
 • What Our Clients Say?

  What Our Clients Say?

  As the global first inverter heat pump with patented back-discharge design, Mr. Silence is an innovation in pool industry. Ever since its debut, it has gained more and more customer’s 5-star satisfaction. Well, how much do they like Mr. Silence? Let’s take a look!
  Lexo më shumë
 • Do You Know What’s New In Mr. Silence 2.0?

  Do You Know What’s New In Mr. Silence 2.0?

  Customer experience is the top priority of Aquark. We always strive to exceed the expectations of clients. Even Mr. Silence is already the most revolutionary pool heat pump in the market, we still think there’s room to improve. Thanks to our engineers, after continuous improvement and optimizati...
  Lexo më shumë
 • Why Everyone Is Choosing Inverter Pool Heat Pump?

  Why Everyone Is Choosing Inverter Pool Heat Pump?

  Technology is all around us. We have seen great leaps in pool heating technology in the past few years. Everyone is looking for a pool heat pump of better user experience. Now, people gradually see the benefits of inverter pool heat pump, more and more pool users are replacing their On/Off pool ...
  Lexo më shumë
 • Aquanale 2019 in Cologne Germany Got Everything for Private, Hotel and Public Pools

  Aquanale 2019 in Cologne Germany Got Everything for Private, Hotel and Public Pools

  Aquanale, the international trade fair for sauna, pool and ambience, is taking place in Cologne on 5-8 November 2019. Exhibitors from worldwide will present products for private, hotel and public pools. There are around 800,000 privately used pools and around 5,000 public ones in Germany. Boosted...
  Lexo më shumë
 • See You in Piscina & Wellness Barcelona and Aquanale 2019

  See You in Piscina & Wellness Barcelona and Aquanale 2019

  Last year, AQUARK participated in the exhibitions in Australia, Germany and France with the revolutionary and innovative product – Mr. Silence Inverter Pool Heat Pump. And it successfully gained the attention and favor of the swimming pool industry across the globe. This year, AQUARK will attend ...
  Lexo më shumë
 • Mr. Silence Inverter Pool Heat Pumps Soon Sold Out In Europe

  Mr. Silence Inverter Pool Heat Pumps Soon Sold Out In Europe

  We are exciting to know that Mr. Silence inverter pool heat pumps are sold out in Europe! What an encouragingly good news sharing from our European partners! As temperatures soar across, Europe is enjoying a period of warm weather. Nothing is better than taking a refreshing dip in pool. Surprisi...
  Lexo më shumë
 • Aquark’s First European Training Tour on Eurospa Pool News Aroused Great Interest Across Europe

  Aquark’s First European Training Tour on Eurospa Pool News Aroused Great Interest Across Europe

  We are excited to know that our first European training tour is reported by Eurospa Pool News, the premier European journal for professionals in the pool & spa industry! We are greatly encouraged by the highly recognition of such a leading professional media in the industry. It aroused the g...
  Lexo më shumë
 • Aquark’s First Technical Training Tour, Witnessing the Charm of Inverter Pool Heat Pumps

  Aquark’s First Technical Training Tour, Witnessing the Charm of Inverter Pool Heat Pumps

  It is Aquark’s first technical training tour in Europe. We have visited several clients in Germany, Austria and Hungary in the past few days. We can not say thank you enough for the warm welcome and all the support we have received during the trip. Aquark’s Inverters Won High Recognition from Tec...
  Lexo më shumë
 • Mr. Silence Registered as An Industrial Design in European Union Intellectual Property Office (EUIPO)

  Mr. Silence Registered as An Industrial Design in European Union Intellectual Property Office (EUIPO)

  Mr. Silence, a unique slab design inverter pool heat pump created by Aquark Electric Limited, was registered as an industrial design in European Union Intellectual Property Office (EUIPO). It is the first air-stream design inverter pool heat pump in the world. It adopts unique slab design and sim...
  Lexo më shumë
 • Rocks Z. Silence në Piscine Global Evropë 2018

  Rocks Z. Silence në Piscine Global Evropë 2018

  Merci de nous avoir honorés de votre prania. Ne do të doja të falënderoj të gjithë klientët tanë dhe partnerët e biznesit për të vizituar qëndrimin tonë në Piscine Global Evropë 2018, ekspozita më e madhe ndërkombëtare profesionale në pishinë dhe industrisë Wellness. Ekspozita ishte një sukses i madh, ajo ga ...
  Lexo më shumë
 • Z. Silence, më inovative Pool Heat Pump në Interbad 2018

  Z. Silence, më inovative Pool Heat Pump në Interbad 2018

  Është koha jonë e parë për të marrë pjesë Interbad në Shtutgart, Gjermani. Ju faleminderit të gjithëve për të marrë kohën tuaj për të vizituar stendat tona. Kjo është një mundësi e madhe për të ndarë dhe shkëmbyer mendimet dhe përvojat në lidhje me ngrohje pompë pishinë inverter me klientët në mbarë botën. Ne jemi shumë mirënjohës për interesin e tyre në ...
  Lexo më shumë
 • Z. Silence, debutim fantastik në Splash! 2018

  Z. Silence, debutim fantastik në Splash! 2018

  Kjo është debutimin e zotit heshtja së në Splash! në Gold Coast, ju falënderoj të gjithëve për të ardhur! Është kënaqësi për të futur një pompë të tillë inovative inverter ngrohjes. Në ditët e sotme, teknologjia inverter është bërë trend kryesor në industrinë pishinë. Si çmimi i gazit rritet, më shumë pronarët pishinë para ...
  Lexo më shumë
 • 2018 Pool & Spa Lajme Top Lista 50 Builders

  2018 Pool & Spa Lajme Top Lista 50 Builders

  Këtu ne njohim ndërtuesit që të shkëlqejë më në të ardhurat dhe katër kriteret e tjera që përbëjnë formulën tonë të pronarit gjykon. Ndërtuesit nga e gjithë SHBA kanë raportuar aktivitetin e shpejtë, dhe kjo tregon me këtë grup. Kolektivisht, këto kompani e ndërtuar 12,164 pishina në vitin 2017, duke fituar $ 746 ...
  Lexo më shumë
 • See You in Splash Pool& Spa Trade Show 2018

  See You in Splash Pool& Spa Trade Show 2018

  Aquark will attend Splash Pool& Spa Trade show, Australia 2018. And our unique heat pump inverters will be demo during the expo. You will see innovated user-friendly design, not only high COP and silence. We look forward to seeing you from August 1-2.
  Lexo më shumë
 • Aquark Will Attend Interbad, 23-26th, October, Germany

  Aquark Will Attend Interbad, 23-26th, October, Germany

  Dear respectful customer, Aquark will attend Interbad Stuttgart, Germany 2018. And our unique heat pump inverters will be demo during the expo. You will see innovated user-friendly design, not only high COP and silence. We look forward to seeing you there.
  Lexo më shumë
 • Aquark Will Exhibit New R32 Inverter Heat Pump in Piscine Lyon, November 2018

  Aquark Will Exhibit New R32 Inverter Heat Pump in Piscine Lyon, November 2018

  Aquark do të marrë pjesë Piscine nga nëntori, 13 në 16 në vitin 2018 në Eurexpo, Lyon (Francë). Piscone është një nga expos më me ndikim të industrisë Pool dhe Spa në nivel global. Aquark innovated produkteve do të nisë në këtë panair. Kjo është teknologji krejt të ri nuk është aplikuar në Heat Pump para. Ju do të ...
  Lexo më shumë
 • Viti i Ri Përshëndetje nga Aquark

  Viti i Ri Përshëndetje nga Aquark

  Konsumatorët nderuar nderuar dhe miq, Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri! Eva Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri 2018 do të vijnë së shpejti. Ne jemi duke vlerësuar në mënyrë për të thënë ~ Thank You ~ Ne ju dëshirojmë një sezon të lumtur pushime, dhe një vit të ri të shëndetit, lumturi dhe prosperitet. Këtu transferuar urimet më të mira nga Aquark, th ...
  Lexo më shumë
 • Cleaning a Flooded Pool or Spa

  Cleaning a Flooded Pool or Spa

  Moti i ashpër rregullisht shkakton dëme të mëdha në pishina dhe Spas, veçanërisht në zonat e prirur për uragane dhe përmbytjet. Qendra Bertrand Aquatics Tony në Lyon kohët e fundit kishte për të mbyllur dyert e saj për disa ditë për shkak të një përmbytje. Nëse ju jeni menaxher i një pishinë publike, këtu janë disa pjesë të advic ...
  Lexo më shumë
 • PISCINE GLOBAL EUROPE 2016 Getting Stronger and Stronger

  PISCINE GLOBAL EUROPE 2016 Getting Stronger and Stronger

  PISCINE GLOBAL EUROPE 2016: Ekspozita shkon nga një forcë te tjetra! Piscine Global 2016, e cila ka tërhequr vetëm për një të afërt në Lion, është konfirmuar pozitën e saj si ekspozitës pikë referimi në këtë sektor pishinë dhe spa. Duartrokitur nga vizitorët dhe ekspozuesit njësoj, Piscine Global vazhdon të mee ...
  Lexo më shumë
 • Safety Notice of Swimming Pool

  Safety Notice of Swimming Pool

  Si edhe si një argëtim, aktivitet i shëndetshëm për të gjithë familjen, banje dhe pishina noti të tregojnë angazhim për një mënyrë jetese që qendrat rreth mirëqenie. Si e tillë, është e rëndësishme për të marrë shëndetin dhe sigurinë në konsideratë kur ndërtimin dhe mirëmbajtjen pishinë tuaj. Është gjithashtu thelbësore që ju jeni familia ...
  Lexo më shumë
 • 2017 Pool dhe Spa Awards

  2017 Pool dhe Spa Awards

  Pool dhe Spa Awards janë prezantuar specialistëve të sektorit pishinë dhe produktet e tyre të reja. Si çdo vit, Federata Franceze e Pool dhe Spa Profesionistëve (FPP) dorëzoi atyre që të fituesve, gjatë konferencës së saj në Avignon më 6 shkurt. Këto çmime të shkëlqejë në qendër të vëmendjes në dinamizmin e pishinë secto ...
  Lexo më shumë